SHERWOOD BREEZES RESORT – Нова Година 2018

Локација:
Се наоѓа во областа Кунду, на 10 км од аеродромот и центарот на Анталија.

Сместување:
Хотелот има на  располагање 499 соби во 2 главни згради со 9 ката . Сите соби се со купатило со када, туш кабина и фен, централна клима која работи соодветно со временски услови, телефон, простор за седење, мини бар (вода, безалкохолни пијалоци и пиво се дополнуваат секојдневно), електричен бокал, сет за кафе и чај, сеф, сателитска телевизија и музички канали, ламинатен под, балкон. Сите соби се за непушачи. WI-FI интернет конекција.

Услуга:
UAI – ултра се вклучено-шведска маса за појадок, ручек, вечера, ноќна ужина, диетална храна, храна за деца, снек ресторани и ресторани на плажа во тек на денот. Сите домашни алкохолни и безалкохолни пијалоци и стандардни увозни пијалоци , слаткарница, сладолед во тек на денот, време на престој.

Плажа:
Сопствена  песочна плажа долга 160 м.

Содржини:
Главен ресторан-шведска маса,ресторан 24/7, 3  A‘la Carte ресторани: Турски –Lalezar A-la-Carte Restaurant , Италијански –Sapore A-la- Carte Restaurant, Монголска кујна – Sapore A-la- Carte Restaurant и  17 снек и кафе барови распоредени во хотелскиот комплекс. Доктор, чување деца, перална и хемиско чистење, телефон, факс, интернет, компјутерски игри, rent a car, фризер, салон за убавина, шопинг центар дополнително се наплатуваат, WI-FI интернет  во лобито и во собите е бесплатен.

Спорт и забава:
Хотелот располага со 8 надворешни и 1 внатрешен базен,меѓукои  1 олимписки, 1 базен со џакузи , базен со тобогани за возрасни и базен со тобогани за деца. Турска бања, сауна, соба со пареа, тениски игралишта, кошарка, одбојка, одбојка на плажа, пикадо. Масажа, Spa центарот, салон за убавина, осветлувањето за тениските терени, часови по тенис, рафтинг, школата за нуркање, билијард, водени спортови се наплатуваат. Забавна програма во текот на денот, натпреварувања покрај базен и на плажа , специјален тим за анимации, жива музика неколку дена во недела. Мини клуб за деца, специјален тим за анимации.

Спа и велнес ценатар:
Во склоп на спа центарот може да уживате во професионална масажа и терапија ,турска бања, парна бања , центар за убавина , внатрешен базен кој се загрева , сауна и фитнес центар.

Галерија

Програма на патување