SEA LIFE FAMILY RESORT – Нова Година 2018

Локација:
Хотелот се наоѓа во Анталија, на 2 километри од трговскиот центар Мигрос, околу 4 километри од центарот на Анталија, и 20 километри од аеродромот во Анталија.

Сместување:
Хотелот е изграден во 1995 година и реновиран во 2011 година. Зафаќа површина од 7.179 м2. Располага со 239 соби (147 стандардни соби, од кои 3 се прилагодени за лица со посебни потреби, 80 фамилијарни, 2 јуниор апартмани  8 апартмани, 1 кинг апартман и 1 ројал апартман). Сите стандардни соби имаат балкон, клима уред, сателитска телевизија со музички канали, мини бар, сеф, бања со туш или када и фен.

Услуга:
UAI – Ултра се вклучено, самопослужување – избор на повеќе оброци во согласност со хотелските правила во главниот ресторан: доручек, доцен појадок, ручек, вечера, полноќна закуска и супа. Концептот е à la carte ресторан (еднаш за време на престојот бесплатно со задолжителна резервација), локални алкохолни и безалкохолни пијалаци.

Плажа:
Хотелот има свој дел од градската плажа, кој има сино знаме ЕУ. Плажата е одвоена од хотелот преку подземен тунел. Бесплатни лежалки, чадори и пешкири.

Содржини:
Главен ресторан, 2 à la carte ресторани (италијански и мексикански), снек ресторан, лоби бар, бар на плажа, бар покрај базен, дискотека, Спа центар.

Спорт и забава:
Два отворени базени, детски базен, затворен базен, ватерполо, водени спортови, пикадо, дискотека, тениски игралишта, тенис на маса, фитнес центар, Wi-Fi интернет во фоајето и јавни површини.

Спа ценатар:
Турска бања (хамам), сауна, парна бања, релаксациона зона.

Галерија

Програма на патување