GRANADA LUXURY BELEK – Нова Година 2018

Локација:
Хотелот се наоѓа на 42км од центарот на Анталија, а на 33км од аеродромот во Анталија.

Сместување:
Хотелот располага со 872 различно дизајнирани и модерно опремени соби со поглед кон базен или копно , кои на гостите на хотелот би им пружиле елитен и незаборавен одмор. Собите се опремени со  конфорни кревети, централна клима, балкон, плазма телевизор, сателитска ТВ, мини бар,сеф и  WI-Fi.

Услуга:
UAI – Ултра Се вклучено – храна и пијалоци- пијалок за добредојде, појадок, доцен појадок, ручек, диетален оброк, полноќен оброк, сите локални и стандардни увозни алкохолни и безалкохолни пијалоци, сладолед, пецива, бар покрај базенот, snack bar, храна за деца за време на главните оброци. Премиум пијалоците, квалитетни вина, Француски шампањ, A’la Carte ресторани со претходна резервација , собна послуга, дополнително се наплатуваат.

Плажа:
Хотелска приватна песочна плажа на 1.75 км оддалечена од хотелот (редовно има бесплатен превоз) со чадори, лежалки, пешкири бесплатно.

Содржини:
Главен ресторан шведска маса, A’la Carte ресторани: Steak House, VIP A’la Carte, Mediterranean, барови околу хотелскиот комплекс. Доктор, чување деца, перална, телефон, факс, internet café и компјутерски игри, фризер, продавници, rent a car, дополнително се наплатуваат.WI-FI бесплатно во целиот хотел.

Спорт и забава:
Отворен и затворен базен за возрасни и деца, водени лизгалици, Турска бања, сауна, парна бања, фитнес центар, тениски игралишта, опрема за тенис, кошарка, одбојка, пинг понг, билјард, бесплатно. Масажи, SPA и Wellness центарот, водени спортови, куглање, осветлување на тениските игралишта, игротека, дополнително се наплатуваат. Забавна програма во текот на денот, натпревари покрај базенот и на плажа, шоу програма навечер, жива музика три пати неделно, кино, дополнително се наплатуваат. Мини клуб за деца од 4-12 год. и клуб за тинејџери од 13-16 год.

Галерија

Програма на патување