CRYSTAL DELUXE – Нова Година 2018

Локација:
Хотелот се наоѓа на 56км од аеродромот и 40км центарот  на  Анталија.

Сместување:
Хотелот располага со 356  тематски дизајнирани и модерно опремени соби,сместени во една хотелска зграда на 6 спрата. Собите се опремени со доста конфортни кревети, централна клима, балкон, плазма телевизор, сателитска ТВ, мини бар, бесплатен WI-Fi.

Услуга:  UAI

Плажа:
Хотелот располага со сопствена плажа на лоцирана на 50 м од хотелот

Содржини:
Хотелот поседува еден главен ресторан, 3 а ла карт ресторани (италијански, турски, мексикански снек ресторан “Stella”  )  и 4 барови(Saphir Disco Bar, Lagoon Bar, Vital Bar , Lobby Lounge)  . Во склоп на хотелот се наоѓаат 5 базени и еден аквапарк , голем надворешен , голем внатрешен , детски внатрешен и надворешен базен и еден базен во склоп на спа ценатарот.

Спорт и забава:
Хотелот за своите гости нуди разни активности како: спа центар, аеробик, сауна, турска бања, масажа, теретана, сервис за перење алишта, хемиско чистење, лекарски услуги,шопинг центар разни спортски активности, како: куглање, тенис, кошарка, дискотека, аниматорски програми, како и разни забави со музика во живо.

Спа ценатар:
Хотелот поседува  спа центар кој на своите гости кој на  располагање им нуди : внатрешен базен, парна бања, турска бања, сауна, џакузи и фитнес центар.

Галерија

Програма на патување