ТАЈЛАНД – НОВА ГОДИНА 2018 – Авион

ТАЈЛАНД – НОВА ГОДИНА 2018 – Авион

Тајланд е земја која се наоѓа зад магичното огледало, која е сосема поинаква од нашата реалност, прекрасна во својата  разноликост, бојата, мирисот и страстa …Народот, природата, храната, преставува посебно доживување под тропското небо. Таму се цвета со  посебен сјај кој се памети многу долго. Тајланд се наоѓа во централниот дел на Индокина и граничи со Малезија, Камбоџа, Лаос и Мјанмар. Исто ... Повеќе

РИМ – НОВА ГОДИНА 2018 – Авион

РИМ – НОВА ГОДИНА 2018 – Авион

Сите патишта водат во РИМ… И навистина е така. Овој град секојдневно го чувствува тоа. Mилионите туристи кои постојано го посетуваат градот, се уверуваат во фактот дека тој има одбележано една цела епоха во светската историја. Попознат како “Римското царство”, овој период од светската историја и денес е видлив благодарејќи им на мноштвото споменици кои сочувани од забот на времето сеушт го красат ... Повеќе

НОВИ САД – НОВА ГОДИНА 2018 – Автобус

НОВИ САД – НОВА ГОДИНА 2018 – Автобус

Нови Сад е главен град на северната српска покраина Војводина и административен центар на Јужно-бачкиот округ. Нови Сад е поврзан со предградијата Сремска Каменица и Петроварадин, кои заедно со 13 други населени места (меѓу кои, Футог, Ветерник, Лединци и Буковац) се дел од новосадската општина. Нови Сад е втор по големина град во Србија, по Белград. На најновиот попис од 2010, градот има урбано ... Повеќе

МАДРИД – НОВА ГОДИНА 2018 – Авион

МАДРИД – НОВА ГОДИНА 2018 – Авион

Главниот град на Шпанија, Мадрид, важи за еден до најубавите европски градови, со фасцинантна архитектура, голем број на културни атракции и туристички дестинации кои едноставно ќе ве остават без здив. Мадрид е и најголемиот град на Иберискиот Полуостров а со своите окулу четири милиони жители, бурната историја и богатата традиција се вбројува во најубавите Европски метрополи. На современиот ... Повеќе

ИСТАНБУЛ – НОВА ГОДИНА 2018 – Авион

ИСТАНБУЛ – НОВА ГОДИНА 2018 – Авион

ГРАДОТ КОЈ ГИ ПОВРЗУВА КОНТИНЕНТИТЕ… Престолнината на трите некогашни инперии, Римската, Византиската и Османлиската – сегашниот Истанбул, е вистински пример за беспрекорна грижа за историското културно наследство и висок стремеж кон иднината и современото. Историскиот белег на Истанбул е впечатлив преку бројните џамии, музеи, цркви, дворци и ориенталните базари, кои ја формираат неговата ... Повеќе

БУКУРЕШТ – НОВА ГОДИНА 2018 – Автобус

БУКУРЕШТ – НОВА ГОДИНА 2018 – Автобус

Букурешт…познат по своите широки булевари со долги дрвореди, славните Belle Epoque згради и репутација за висок живот (што во 1900 год. го заработил прекарот на “Мал Париз”), Букурешт, најголемиот град и главниот град на Романија, денес е oживеана и пазарна метропола. Романската легендата вели дека градот Букурешт е основан на бреговите на реката Дамбовита од овчар по име Букур, чие име буквално ... Повеќе

АТИНА - НОВА ГОДИНА 2018 - Автобус

АТИНА – НОВА ГОДИНА 2018 – Автобус

Додека за многумина Грција ја крие мистиката на митологијата проткаена во сета нејзина историја, нејзиниот главен град - Атина, најмногу придонесува вистински да ја почуствувате. Легендата вели дека Атина го добила името во “војна” помеѓу две божества. Посејдон - богот на морето и Атина - божицата на мудроста. Во таа борба на докажување, Посејдон му подарил на градот извори на вода кои потекле од ... Повеќе

DELPHIN DIVA PREMIERE – Нова Година 2018

DELPHIN DIVA PREMIERE – Нова Година 2018

Локација: Хотелот е лоциран на 10 км од аеродромот на Анталија и 15 км од центарот на Анталија. Сместување: Хотелот располага со вкупно 462 соби сместени во една главна зграда на 6 ката,Стандардни  соби(26-30м2,1 француски лежај и 1 поединечен , максимален капацитет 3+1 или 2+2); фамилијарни дуплекси(47 м2,на 2 спрата- на 1спрат една спална со француски лежај + 1 поединечен лежај и тоалет , ... Повеќе

LIMAK LARA DELUXE – Нова Година 2018

LIMAK LARA DELUXE – Нова Година 2018

Локација: Хотелот е лоциран на 25 км од центарот на градот и 13 км од аеродромот во Анталија, на самиот брег на Средоземното море. Плажа: Располага со сопствена широка плажа на која гостите можат бесплатно да уживаат во лежалките, пешкирите и чадорите за сонце. Сместувачки капацитети: Хотелот располага со 446 соби, сите модерно уредени со влијание на Турската архитектура и ентериер, ... Повеќе

ROYAL WINGS – Нова Година 2018

ROYAL WINGS – Нова Година 2018

Локација: Хотелот е лоциран на 17 км од аеродромот на Анталија и 15 км од центарот на Анталија. Сместување: Хотелот располага со вкупно 457 соби, меѓукои 393 супериор (39 м2, модерно декорирани, со поглед на море, градина или кон парк, максимален капацитет 2+1) , 42 Јunior Suite (70 м2, една спална со џакузи  и една дневна соба, максимален капацитет 2+2) , 20 Duplex Family(48 м2 на два ... Повеќе